Неділя, 24.11.2024, 10:08
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

КЛПЗ "Носівська ЦРЛ ім.Ф.Я.Примака"

Головна » 2020 » Січень » 31 » Центр громадського здоров'я інформує.
10:24
Центр громадського здоров'я інформує.
Від аптеки до кабінету щеплень: як правильно транспортувати вакцину

Щеплення бажано зробити максимально швидко після того, як придбали вакцину. Найкращий варіант — попередньо проконсультуватися зі своїм терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. Так ви зможете отримати відповіді на свої запитання, рекомендації щодо транспортування вакцини і домовитися про час вакцинації.

У разі купівлі вакцини в аптеці важливо правильно транспортувати її до кабінету щеплень. Для цього потрібна сумка-холодильник із холодовим елементом. Її можна взяти під заставу в аптеці чи придбати у крамниці. Розмір сумки та холодового елемента може бути довільним.

Перед використанням холодового елемента обов’язково перевірте, яку температуру він забезпечує. Оптимальна температура для збереження властивостей вакцини становить +2...+8 °С. Вакцину не можна ні заморожувати, ні нагрівати навіть до кімнатної температури.

Не кладіть пакування із вакциною безпосередньо на холодовий елемент, а зробіть прошарок зі шматка тканини або картону.

Щоб запобігти втраті температури, сумку-холодильник треба щільно закрити і в такому вигляді передати лікарю або медичній сестрі перед щепленням. Шприц із вакциною також не можна виймати із картонного паковання, щоб захистити її від світла.

Обов’язково збережіть чек з аптеки, на якому зазначено дату і час продажу, та візьміть його до кабінету щеплень.

Вакцину потрібно доставити до маніпуляційного кабінету протягом двох годин після купівлі. 

Деякі аптеки пропонують послугу із доставки вакцин у потрібне місце. Тоді вже вони відповідають за збереження холодового ланцюга під час транспортування.

Також, для зручності покупців, багато аптек надають послуги із застави вартості сумки-холодильника із холодовим елементом. Ви платите певну  суму-заставу та оплачуєте вартість самої вакцини. Аптека упаковує вакцину у сумку-холодильник, видає чек і ви самостійно транспортуєте вакцину до лікаря. 

Під час повернення сумки-холодильника в аптеку, ви отримуєте заставну суму.

Усі рекомендації щодо віку пацієнтів, правил застосування і складу вакцини тощо є в інструкції виробника. Номер серії і термін придатності зазначено на пакованні.

Інактивовані вакцини проти грипу можна застосовувати дітям із 6 місяців, вагітним у будь-якому триместрі вагітності, а також усім дорослим, якщо протилежне не зазначено в інструкції виробника.

Дітям віком від 6 місяців до 17 років потрібна одна доза 0,5 мл. Але дітям віком до 9 років, яких раніше не вакцинували від грипу, слід увести другу дозу вакцини 0,5 мл після першої, з інтервалом щонайменше 4 тижні.

Інактивовані вакцини проти грипу вводять внутрішньом’язово чи підшкірно.

Рекомендоване місце для внутрішньом’язової ін’єкції дітям віком від 6 до 35 місяців — передньолатеральна ділянка стегна (або дельтовидний м’яз, якщо м’язової маси достатньо), а для введення дітям віком від 36 місяців і дорослим — дельтовидний м’яз.

Як правильно витягнути вакцину в кабінеті лікаря

Найголовніше правильно транспортувати вакцину до лікаря. Далі ви передаєте сумку-холодильник у кабінет щеплень лікарю або медичній сестрі. Навчений медичний персонал приймає від вас вакцину і, якщо вона не заморожена, й упакована правильно, вакцинує вас.

Переглядів: 270 | Додав: ninatermus | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
RSS

Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Наше опитування

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 31

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz